O mnie    Mapa strony   
Facebook Konktakt

O neurorefleksologii

 Holistyczna integralna Neurorefleksologia

 Lone Sorensen & Sorensensistem TM

 

     Lone Sorensen Lopez z pochodzenia Dunka, w wieku 18 lat zdobyła dyplom zawodowy Refleksologa w Danii. Obecnie jest najbardziej znanym refleksologiem na świecie nieustannie podróżującym i kaształcącym swoich studentów w zakresie własnej opatentowanej i chronionej w ponad 30 krajach terapii zwanej Facial Reflexology (Refleksologia Twarzy). Lone Sorensen poświęciła swojej pracy ponad 30 lat. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Danii, Francji, Chile, Niemczech, Argentynie, na Kubie i  Hiszpanii, kształcąc się w dziedzinach z zakresu akupresury, akupunktury, współczesnej neurologii, rehabilitacji, kinezjologii.

Na Kubie Lone Sorensen uczyła się techniki dr Bui Quoc Chau, który rozwinął metodę  zwaną „Cibernetic”. Technika ta zawiera w sobie elementy akupunktury, zachodniej medycyny, neurologii, refleksologii, mapy stymulacji stref terapeutycznych na twarzy oraz mapy neurologiczne z 564 punktami na twarzy, które  bezpośrednio oddziałują  na Centralny Układ Nerwowy i korę mózgową.

Kolejno zgłębiała technikę dr Toshikatsu Yamamoto, która  jest komplementarną dobrze znaną terapią opartą na nowej formie akupunktury czaszki bardzo efektywna we wszelkich schorzeniach i dolegliwościach. To właśnie dzięki Lone Sorensen, nauczyłam się manualnie stymulować strefy i punkty na twarzy  i głowie wyznaczone przez dr Yamamoto.

Dzięki tak obszernej wiedzy udało jej się stworzyć własną metodę terapii odruchowej zwanej neurorefleksologią -  metodę holistycznej stymulacji naszego ciała.

W 2000 - 2002 r. znane centrum rehabilitacji w Danii Filadelfia Kurhuset specjalizujące się w usprawnianiu i rehabilitowaniu  osób z uszkodzeniami neurologicznymi mózgu zaakceptowało  kolejną terapeutyczną metodę Lone Sorensen Temprana Reflex Therapy, obejmującą kombinację tradycyjnej facial reflexology, neurologicznej refleksologii stóp (praxis vertebralis), neurorefleksologii rąk, technik gimnastyki mózgu, stymulacji całego ciała oraz prawidłowego sposobu odżywiania się. Wyniki terapeutyczne są imponujące.   

W marcu 2001 r. jako pierwszy na świecie refleksolog została uhonorowana trzema tytułami przyznanymi przez organizację humanitarną O.M.H.S. za wybitne osiągnięcia z zakresu rozwoju refleksologii. Jako ciekawostkę podaję, że takie wyróżnienie otrzymała również matka Teresa z Kalkuty.

W maju 2010 r.  Lone Sorensen jako jedyny refleksolog na świecie została zaproszona na Międzynarodowe Sympozjum Autism Around The World w Dubaju (Zayed University), gdzie poruszane były kwestie Autyzmu (skomplikowany zespół upośledzenia rozwoju dziecka, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu). Lone przedstawiła tam swoją nową bardzo skuteczną terapię Temprana Reflex Therapy for Autism.

Lone Sorensen obecnie kieruje Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional w Barcelonie.  Jej unikalną terapię Facial Reflexology spotkać można na 5 kontynentach świata w 20 krajach.  Należy również wspomnieć, że wyszkoliła już około 6 tyś refleksologów na całym świecie i przeprowadziła ponad 150 tys. terapii.

Rekomendacje

Z ogromną przyjemnością polecam Gabinet Neurorefleksoterapii pani Marzeny. Z zabiegów korzystam od kilku miesięcy a moje samopoczucie uległo znacznej poprawie, tzn. mam w...
Ewa ze Skoczowa

Czy wiesz ...

Co to jest neurorefleksoterapia?
Neurorefleksoterapia to leczniczy masaż punktów oraz stref odruchowych znajdujących się na stopach, dłoniach lub twarzy.
Ta strona używa ciasteczek.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Tutaj znajdziesz naszą politykę używania plików "cookie".
Zamknij