O mnie    Mapa strony   
Facebook Konktakt

Neurorefleksologia twarzy

     Neurorefleksologia twarzy, inaczej nazywana terapią odruchową twarzy, jest terapią w której dochodzi do zmian neurobiochemicznych w mózgu i oddziałuje na zakończenia nerwowe, nerwy czuciowo – ruchowe, płyn mózgowo – rdzeniowy, twór siatkowaty, korę mózgową i wzgórze.
Neurorefleksologia twarzy to kombinacja różnych technik manualnych które pobudzają pracę w układzie nerwowym, pomagają regulować jego funkcje. Technika służy postawieniu indywidualnej diagnozy energetycznej, zaplanowaniu postępowania refleksologicznego w zależności od potrzeb pacjenta. Refleksologia pobudza wydzielanie serotoniny tym samym wprowadzając organizm w stan równowagi i harmonii. Sprawia że narządy zaczynają prawidłowo funkcjonować na optymalnym dla siebie poziomie. Manualna stymulacja wywołuje przepływ impulsów nerwowych w centralnym układzie nerwowym.
 
Neurorefleksologia twarzy jest połączeniem medycyny orientalnej (akupunktury) z techniką masażu Indian z Ameryki Południowej oraz współczesną neurofizjologią i metodą cybernetyczną (560 punktów leżących na twarzy oddziałujących bezpośrednio na układ nerwowy).
Autorką neurorefleksologii twarzy jest wyróżniona przez przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za szczególne osiągnięcia w rozwoju refleksologii Lone Sorensen (jedyne na świecie takie wyróżnienie w dziedzinie refleksologii).
 
Neurorefleksologia twarzy jest jedynym zabiegiem mającym działanie terapeutyczne oraz kosmetyczne. Manualne techniki masażu pobudzają krążenie krwi i limfy w obrębie twarzy.
Stymulując punkty i strefy odruchowe na twarzy zmniejszamy bądź likwidujemy opuchlizny i obrzęki, a także przywracamy naturalny koloryt i witalność skórze. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Pracując na mięśniach twarzy pobudzamy przewodnictwo nerwowe dzięki któremu poprawia się jędrność i napięcie skóry. Refleksologia kosmetyczna przywraca naturalny owal twarzy, zapobiega powstawaniu zmarszczek i likwiduje już istniejące.
 

Rekomendacje

Polecam wszystkim Gabinet Neurorefleksologii Pani Marzenki, który cechuje pełny profesjonalizm. Zakończyłam terapię i jestem wdzięczna za poświęcony czas, cenne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania (pani Marzenka...
Grażyna
Ta strona używa ciasteczek.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Tutaj znajdziesz naszą politykę używania plików "cookie".
Zamknij