O mnie    Mapa strony   
Facebook Konktakt

Neurorefleksologia stóp

     Masaż stóp to najstarsza metoda lecznicza sięgająca korzeniami medycyny z Egiptu, Chin czy Wietnamu.
Twórczyni metody Lone Sorensen przez wiele lat swojej praktyki  terapeutycznej używała tradycyjnej metody chińskiej, którą unowocześniła. Bazowała na osiągnięciach medycyny tybetańskiej oraz na osiągnięciach doktora Yhom Po, który w V i IV w.p.n.e w Tybecie nauczał leczniczej metody pracy na kręgosłupie. Ponieważ praca bezpośrednio na kręgosłupie jest niebezpieczna, Lone Sorensen całą metodę przeniosła na stopy, co okazało się równie skuteczne. Tak powstała Praxis Vertebralis - zaawansowana terapia neuroodruchowa stóp sorensensistem.

Praxis Vertebralis to stymulacja punktów i stref odruchowych na stopach, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi, a także odpowiadają poszczególnym narządom i układom ludziego ciała w tym układowi mięśniowemu. Podczas masażu uwalnia się naturalny potencjał organizmu do samouzdrawiania elilminując toksyny i odblokowując swobodny przepływ energii w całym ciele.

Mikrorefleksologia palucha - Lone Sorensen opracowała także specjalną metodę pracy na pluchu.  Znajduje się tu  41 stref ściśle powiązanych z ośrodkami mózgu i nerwami czaszkowymi, dzięki czemu możliwa jest praca z różnymi dysfunkcjami centralnego układu nerwowego.

Praxis Vertebralis na stopach usuwa sktuki stresu, niweluje napięcie mięśniowe, koryguje wady postawy, poprawia krążenie i przynosi uglę w bólach różnego pochodzenia np. bóle głowy, stawów a także pomaga w bólach przewlekłych.
 

Rekomendacje

Polecam wszystkim Gabinet Neurorefleksologii Pani Marzenki, który cechuje pełny profesjonalizm. Zakończyłam terapię i jestem wdzięczna za poświęcony czas, cenne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania (pani Marzenka...
Grażyna
Ta strona używa ciasteczek.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Tutaj znajdziesz naszą politykę używania plików "cookie".
Zamknij