O mnie    Mapa strony   
Facebook Konktakt

Metoda YAMAMOTO

Metoda Yamamoto - nowa akupunktura czaszki.

     Dr Yamamoto z Nishinan opracował i rozwinął nową formę akupunktury w 1970 r. podczas pracy w małym szpitalu na południu Japonii. Została ona po raz pierwszy ogłoszona podczas 25 jubileuszowego zjazdu Japońskiego Stowarzyszenia Ryodoraku w Osace w 1973r. Aby odróżnić ją od istniejącej już metody chińskiej akupunktury czaszki, Yamamoto do nazwy dodał słowo NOWA po swoim nazwisku.

Ten system mikro akupunktury różni się od tradycyjnej chińskiej akupunktury i chińskiej akupunktury czaszki. Jest zarówno terapią diagnostyczną i interaktywną, usuwającą bóle fizyczne, trzewne a także różnoważącą energię. Metoda Yamamoto jest skuteczną metodą dająca natychmiastowe efekty po tym jak zastosuje się igły we właściwych miejscach akupunkturowych bądź inne sposoby stymulacji, akupresurę bądź laser (w swoim gabinecie pracuję metodą manualną). Ta natychmiastowa reakcja organizmu pacjenta pozwala terapeucie zdiagnozować i zareagować na liczne problemy kliniczne. Nowa akupunktura czaszki Yamamoto jest łatwą i szybką do nauczenia metodą, komplementarną do wielu konwencjonalnych terapii. Terapię tę powinno zastosować się natychmiast po urazie, kontynuować w trakcie leczenia w szpitalu bądź na oddziale intensywnej terapii oraz prowadzić podczas tradycyjnej rehbilitacji pacjenta.

Terapię stosuje się codziennie pacjentom z udarami przez okres od trzech tygodni do trzech miesięcy. Jeśli jest potrzeba, terapię można przedłużyć na kolejne trzy miesiące.

Celem metody Yamamoto jest przywrócenie sprawnego działania organizmu. Paraliż i afazja zupełnie się cofną, szczególnie gdy terapia jest rozpoczęta we właściwym momencie.

Metoda Yamamoto okazała się również skuteczna  w przypadkach:

- wszystkich rodzajów uszkodzeń aparatu ruchowego, porażenia połowicznego, porażenia kończyn dolnych, migren, porażenia nerwu trójdzielnego,
- choroby Parkinsona, stawardnienia rozsianego, nierównowagi hormonalnej, zawrotów głowy, szumów w uszach, afazji, wadach wzroku, demencji,
- choroby Alzheimera, epilepsji, bezsenności, depresji i innych psycho-neurologicznych zaburzeń,
- w leczeniu bólu, w chorobach  słuchu.

Jeśli efekt akupunktury porównuje się do kamyka rzuconego na taflę jeziora, to akupunktura czaszki może być porównana do kamienia rzuconego do ogrodowego stawu, ponieważ zastosowanie igieł lub ucisku manualnego na punkty Yamamoto wpływa na cały meridian. Im szybciej terapeuta rozpocznie terapię, tym szybciej pojawią się efekty terapii. Jednak jeśli miną miesiące lub lata od udaru do rozpoczęcia terapii, stan pacjenta również ulegnie znacznej poprawie.
 

Rekomendacje

Witam serdecznie. Z pełną odpowiedzialnością chciałabym polecić usługi pani Marzeny. Pod jej opieką jestem już ponad 10 lat. Pomogła mi zgubić zbędne kilogramy a obecnie...
Ula z Pogórza

Czy wiesz ...

Czy refleksologia jest wykorzystywana w szpitalach?
Refleksologia jest wykorzystywana z powodzeniem np. w duńskich szpitalach czy ośrodkach rehabilitacyjnych, gdzie pacjenci otrzymują refundację kosztów terapii w ramach systemu ubezpieczeń.
Ta strona używa ciasteczek.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Tutaj znajdziesz naszą politykę używania plików "cookie".
Zamknij